1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi luminalny A
Maura 2015

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 19747

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-29, 12:01   Temat: Rak piersi luminalny A
Hi...raz spotkalam sie ze prowadzaca bloga -chora na raka- stosuje ta metode.I nic wiecej ale gdyby to bylo takie proste przy tej chorobie tak roznorodnej w swoich rodzajach i tyle rodzajow chemii ....i dlaczego do tej pory -XXIw - choroba zbiera takie zniwo? Pomarzyc mozna...ja pamietam cudowne preparaty Tolpy i tak dalej....
  Temat: Rak piersi luminalny A
Maura 2015

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 19747

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-25, 17:19   Temat: Rak piersi luminalny A
Jak duzy jest guz ? I dlaczego nikt sie nie podejmie.
Sa przerzuty do wezlow- to troche utrudnia sprawe.Ja ich nie mialam.
No ...mialam 2 konsylia w tym samym osrodku- to drugie zmienilo decyzje zgodnie z moja prosba ale caly czas mialam chirurga onkologa z tego samego osrodka ktory zgodzil sie ciac....i zrobil to dobrze :-D
Wszystko trzeba zalatwic tzw.droga sluzbowa...zmiana decyzji konsylium przez drugie konsylium.Jezeli znajdziesz inny osrodek w PL -musi nastapic przekazanie pacjenta droga oficjalna ze szpitala do szpitala.No chyba ze Berlin- tez mialam go w planach gdyby cos w PL poszlo nie tak.

[ Dodano: 2015-09-25, 17:20 ]
dlaczego - odwaznych-? tego nie rozumiem?
  Temat: Rak piersi luminalny A
Maura 2015

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 19747

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-25, 16:37   Temat: Rak piersi luminalny A
Dieta - to tylko z dietetykiem onkologicznym.
Masa nie znaczy sila no moze sila fizyczna... :lol: Ja mam 180 cm i 75 kg - podstawa diety- wszystko co obecnie nie zdrowe- maslo,smietana 36%,cukier ,slodycze ,miesozerna,duzo jarzyn ale owocow -rzadko. Zadnych witamin,pietruszek,olei i suplementow z apteki a antybiotyk kilkanascie lat temu.
Frakcja wyrzutowa lewej komory serca (wazne badanie przy chemii opartej na antracyklinach )-75 a leniwiec jestem i jade winda na I pietro.
Morfologia -super...cholesterol,cukier w normie a HGB - przy ostatniej chemii spadla z 14,5 do 13.
Ale o swojej reakcji na chemie dowiedzialam sie dopiero w trakcie chemii. Po wynikach morfologii.

Pewne decyzje musi podjac osoba ktorej to dotyczy czyli Twoja mama. Moja corka jest lekarzem wspierala mnie w wyszukiwaniu materialow ale ....rozmawiac z lekarzami a co najwazniejsze podpisac musialam sama. Sama jestem odpowiedzialna jezeli popelnilam blad.
Tez znalazlam osrodki - akredytowane Unit Breast-'s- zgodzily sie z moimi obawami.Tez sie balam ze w trakcie chemii moj guz stanie sie nieoperacyjny a ma tendencje do niereagowania wlasciwie na chemie w 60% przypadkow - dlatego najpierw go usuwali a potem chemia.W PL czekaja raczej na koniec chemii. Samobadanie? w trakcie chemii :fucc:

[ Dodano: 2015-09-25, 16:48 ]
Ale pamietaj...stres nie pomaga. Musisz rozwiazac problem do chemii mozna miec drugie konsylium 8-) ja mialam dwa. - a potem najlepiej wierzyc w wybrana droge leczenia. Sama diagnoza juz wystarcza do strachu o przyszlosc - ja bym podpisala sie pod swoja decyzja nawet teraz i to mnie trzymalo ze przeszlam wszystko niemalze z usmiechem.
  Temat: Rak piersi luminalny A
Maura 2015

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 19747

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-25, 10:53   Temat: Rak piersi luminalny A
Masz watpliwosc- poszukaj opinii lekarza z innego osrodka niz sie leczy.
Jezeli jestes pewny ze proponowane leczenie jest niewlasciwe zawsze mozna je zmienic na wlasna prosbe i oczywiscie podpisaniem sie pod tym.Zgoda pacjenta jest kluczowa co do sposobu leczenia. Ja tak zrobilam i wzielam odpowiedzialnosc za wlasne czyny - podpis :)
W tej chorobie nie ma statystyk,kontroli i wplywu. Tak jest w calej medycynie- nie ma nigdy pewnosci na 100%.
Rak jest nieprzywidywalny I MUSISZ SIE Z TYM POGODZIC.
Skuteczne leczenie?- dowiesz sie o tym po leczeniu...kilka miesiecy,lat czy dlugie lata po leczeniu ....bedziecie zyc w strachu gdy cos zaboli i przed kazdym badaniem kontrolnym.To ma sie wpisane w pakiet z diagnoza -rak.
ps. jestem po leczeniu onkologicznym z adnotacja w karcie-na prosbe pacjenta zmieniono sposob leczenia... ale wczesniej przekopalam cala literature anglojezyczna gdzie jest wiecej opisanych badan nad moim rodzajem raka i wzielam odpowiedzialnosc za wlasna decyzje - podpis.
Chemioterapie przeszlam bardzo dobrze bez zadnych wspomagaczy -dieta jak przed choroba.Organizm sam sie swietnie odbudowywal a mozna miec duze problemy z hemoglobina czy b.cialkami krwi.Tego tez z gory nie wiesz jak bedzie....nie mozna sie z gory zabezpieczyc przeciw wszystkim mozliwym skutkom ubocznym chemii- szybka reakcja w trakcie jak sie cos pojawi.
Nic nie wiesz.....

[ Dodano: 2015-09-25, 11:18 ]
Jober tez jestem pod 60 :lol: . Czesto my staruszki mamy calkiem silne organizmy...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group